Εύκολη νίκη και πρόκριση

19:39 7/1/2015 - Πηγή: AEK365

Ο ΠΑΣ νίκησε με 2-1 τον Απόλλωνα και πέρασε σαν πρώτος στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Οι γηπεδούχοι μόλις στο 25ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Γιάκο. 10 λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Σωτηρίου. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 61ο λεπτό, οι Γιαννιώτες κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Γιάκου στην περιοχή, με τον Μανιά να το μετατρέπει σε γκολ και να βάζει εκ νέου μπροστά στο σκορ τον ΠΑΣ.

ΠΑΣ Γιάννινα: Σωτηρίου, Ναδάλες, Σκόνδρας, Μπέριος, Γιάκος, Αυγενικού (80' Τσουκαλάς), Γαρουφαλιάς, Ηλιάδης (79' Σαπαλίδης), Στρούνα, Κρητικός, Μανιάς.

Απόλλων Καλαμαριάς: Παπαδόπουλος Π., Αναστασίου, Ακασού (78' Μαυροκεφαλίδης), Ευαγγελόπουλος, Μπερτέν (46' Παπαστεριανός), Γαλανόπουλος, Καράμπελας, Κουρούπης, Νατσιόπουλος, Ευσταθίου, Τσούτσης (77' Καπετάνος).