«Έχουμε πίστη στις δυνάμεις μας»

21:55 7/8/2011 - Πηγή: AEK365
Σίγουροι ότι στο δεύτερο ημίχρονο θα ανέτρεπαν το 2-0, όπως και έγινε τελικά, ήταν ο Νάνι και οι συμπαίκτες του, όπως δήλωσε ο Πορτογάλος μέσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά το τέλος του αγώνα του Τσάριτι Σιλντ με τη Σίτι. «Αυτή είναι η Γιουνάιτεντ. Όλοι μας έχουμε πίστη στις δυνάμεις μας ως το τελευταίο λεπτό. Όλοι οι παίκτες πιστεύαμε κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου ότι μπορούσαμε να σκοράρουμε. Είναι ωραίο να παίζεις με αντίπαλο την Μάντσεστερ Σίτι και να νικάς με αυτό τον τρόπο. Πιστεύω ότι σήμερα οι φίλαθλοί μας θα είναι περήφανοι για μας.
Είναι μια σπουδαία μέρα χαράς», τόνισε χαρακτηριστικά ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα. Όσον αφορά το γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του αγώνα και με το οποίο έδωσε το τρόπαιο στους «κόκκινους διαβόλους» είπε: «Προσπάθησα να σκάψω την μπάλα αλλά ο τερματοφύλακας έμεινε όρθιος στα πόδια του και έτσι την τελευταία στιγμή άλλαξα γνώμη».