Έχει ξαναμπεί γκολ-φάντασμα στην Bundesliga (VIDEO)

15:36 19/10/2013 - Πηγή: AEK365

Σάλος έχει ξεσπάσει από χθες στην Γερμανία για το γκολ-φάντασμα που σημειώθηκε στο Χόφενχαϊμ-Μπάγερ Λεβερκούζεν με τον διαιτητή Φέλιξ Μπριχ να μετράει λανθασμένα το γκολ των φιλοξενούμενων και την Χόφενχαϊμ να διαμαρτύρεται έντονα και να ζητά επανάληψη.
Μάλιστα, οι γηπεδούχοι σκοπεύουν να επικαλεστούν το δεδικασμένο που υπάρχει και αφορά στον αγώνα της Μπάγερν Μονάχου με την Νυρεμβέργη την σεζόν 1993-1994. Οι Βαυαροί είχαν κερδίσει με 2-1 χάρη σε γκολ-φάντασμα του Τόμας Χέλμερ με την Νυρεμβέργη να ζητά επανάληψη και να δικαιώνεται, για κακή της τύχη βέβαια γιατί στον επαναληπτικό ηττήθηκαν με 5-0.
Πριν από 19 χρόνια αποδόθηκε δικαιοσύνη και πλέον μένει να φανεί αν θα συμβεί το ίδιο και στην περίπτωση της Χόφενχαϊμ.

Δείτε το βίντεο με το γκολ-φάντασμα του Χέλμερ.