Έχασε έδαφος η Λαμία

19:31 23/1/2015 - Πηγή: AEK365

Συνεχίζει να χάνει έδαφος στη στη μάχη για την κορυφή του βορείου ομίλου της Football League η Λαμία, αφού ηττήθηκε με 3-1 από τον Αγροτικό Αστέρα.
Το παιχνίδι διακόπηκε στο 18ο λεπτό εξαιτίας χαλαζόπτωσης, όμως μετά από από πέντε λεπτά συνεχίστηκε με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 28' με κεφαλιά του Βελλίνη.
Στο 54' ο Αγροτικός Αστέρας έκανε το 2-0 με τον Βελλίνη να χρίζεται ξανά σκόρερ, ενώ τρία λεπτά αργότερα η Λαμία μείωσε με τον Ταταρίδη.
Στο 63' ο Γεωργίου ανέτρεψε τον Καθάριο, ο Μπλάζιτς ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, ευστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Αγροτικός Αστέρας: Ταταρίδης, Σκλιοπίδης, Χιντζίδης, Καπίας, Ντόικιτς, Γεωργιάδης, Καθάριος, Σαμουηλίδης, Στεφανίδης, Μίλιτς, Βελίνης.

Λαμία: Γεωργίου, Ζουλιώτης, Τσαμούρης, Ρεπετσάς, Φατιόν, Μουμίν, Κωστόπουλος, Αντωνόπουλος, Γιενγκά, Γκούρμα, Βασιλόγιαννης.