Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ

23:40 26/9/2011 - Πηγή: AEK365
Η ΑΕΚ ήθελε μόνο τη νίκη για να ξεκινήσει με το δεξί στο Πρωτάθλημα της Α Εθνικής του ποδοσφαίρου σάλας, αλλά δεν τα κατάφερε. Ενώ η Ένωση πάλεψε μέχρι το τέλος γνώρισε την ήττα με 3-4 από το Νέο Ικόνιο στο κλειστό γήπεδο του Γέρακα κι έτσι ξεκίνησε στην διοργάνωση με 0 βαθμούς. Οι «κιτρινόμαυροι» έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και προσπάθησαν να κάνουν την διαφορά παρά το γεγονός πως πραγματοποιούν προπονήσεις στη σάλα εδώ και περίπου μια εβδομάδα. Μάλιστα μέχρι ένα σημείο τα κατάφερναν, αφού βρέθηκαν να προηγούνται με
1-0 στο ημίχρονο και με 3-2 λίγα λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης. Κάποια λάθη όμως στην άμυνα ήταν αυτά που τους στέρησαν τη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί και ο κόσμος έδωσε δυναμικό «παρών» στον Γέρακα και είδε τις προσπάθειες των παικτών του Δημήτρη Κουνταρδά από κοντά. Ενώ παρά την ήττα έδειξαν να μην απογοητεύονται, αφού η εμφάνιση τους ειδικά για πρεμιέρα ήταν καλή. Οι σκορέρ της ΑΕΚ: Ντέλος, Μπακάλης, Μάρκου Συνθέσεις: Ξενάκης, Μήτρου, Αλεξανδρόπουλος, Ντέλος, Μπακάλης, Μάρκου, Γεράρδης, Τηλιγάδας, Στόκας, Χατζηροδίτης, Σταυρινός, Σμυρλιάδης .