19:54 22/3/2015 - Πηγή: AEK365

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σπόρτινγκ Λ.-Γκιμαράες: 4-1
(Μάριο 14', Αντριέν Σίβα 34' πεν., Σλιμανί 45', Νάνι 75' πεν.-Κανού 83')

Εύκολη νίκη με 4-1 πέτυχε η Σπόρτινγκ επί της Γκιμαράες και κλειδώνει την 3η θέση.

Η Σπόρτινγκ άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Μάριο ενώ στο 34' ο Αντριέν Σίλβα με πέναλτι έκανε το 2-0. Στο 45ο λεπτό ο Σλιμανί έγραψε το 3-0. Το 4-0 έκανε στο 75ο λεπτό ο Νάνι με πέναλτι, ενώ στο 81' αποβλήθηκε ο Ολιβέιρα της Σπόρτινγκ και δύο λεπτά μετά ο Κανού μείωσε σε 4-1.

Μποαβίστα-Μπελενένσες: 1-0
(Μπρίτο 53')

Ανάσα πήρε η Μποαβίστα

που κέρδισε με 1-0 την Μπελενένσες.

Το χρυσό γκολ πέτυχε στο 53ο λεπτό ο Μπρίτο.

Αρούκα-Ζιλ Βιθέντε: 3-1
(Μεδέιρος 27', Καγιεμπέ 47', Ρομπέρτο 58'-Ριμπέιρο 81')

Τεράστια νίκη παραμονής για την Αρούκα που επιβλήθηκε με 3-1 της Ζιλ Βιθέντε.

Το σκορ άνοιξε ο Μεδέιρος στο 27ο λεπτό, ενώ στο 47' ο Καγιεμπέ έκανε το 3-0 και στο 58' ο Ρομπέρτο το 3-0. Η Ζιλ Βιθέντε μείωσε με τον Ριμπέιρο στο 81ο λεπτό.

Μορεϊρένσε-Μαρίτιμο: 1-1
(Σιμόες 35'-Κόστα 55')

Στο 1-1 έμειναν Μορεϊρένσε και Μαρίτιμο και μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 55ο λεπτό με κεφαλιά ο Σιμόες, τον οποίο από το καλοκαίρι θα βλέπουμε στην ΑΕΚ. Ωστόσο στο 55ο λεπτό ο Έντγκαρ Κόστα έφερε στα ίσα το σκορ για τη Μαρίτιμο.