23:42 22/10/2014 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE 2ος ΟΜΙΛΟΣ - 3η αγωνιστική

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΑ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Λουντογκόρετς Αρένα

Με γκολ στις καθυστερήσεις η Λουντογκόρετς πέτυχε την πρώτη της νίκη στο Champions League επικρατώντας με 1-0

της Βασιλείας. Οι Ελβετοί έμειναν με δέκα μόλις στο 18' όταν ο Ντιέ είδε απευθείας κόκκινη για φάουλ στον Μότσι. Με παίκτη παραπάνω οι Βούλγαροι πίεσαν και στο 48' είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Μαρσελίνιο. Δέκα λεπτά μετά ο Εσπίνιο δεν κατάφερε να νικήσει τον Βάτσλικ. Στο 66' ήταν η σειρά του Ντάνι Αμπαλό να μη βρει στόχο ενώ στο 80' είπε "όχι" και πάλι στον Μαρσελίνιο. Τελικά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μίνεφ λύτρωσε τη Λουντογκόρετς σκοράροντας με σουτ το γκολ της νίκης.

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: Στογιάνοφ, Μίνεφ, Μότσι, Τερζίεφ, Καϊσαρά, Αλεξάντροφ (81'Βάντερσον), Εσπίνιο, Αμπαλό (77'Μισιντιάν), Ντιάκοφ, Μαρσελίνιο, Μπέζιακ (68'Χαμζά)

ΒΑΣΙΛΕΙΑ: Βάτσλικ, Σχαρ, Αλίγι (75'Αζιτί), Σουτσί, Ντιέ, Φράι, Αλνενί, Τζάκα, Κάλα (84'Χαμουντί), Γκονσάλες (87'Σιό), Εμπολό