Χωρίς γκολ το Superclasico (VIDEOS)

08:05 21/11/2014 - Πηγή: AEK365

Στο πρώτο ημιτελικό του Κόπα Σουνταμερικάνα, στο "Μπομπονέρα", Μπόκα Τζούνιορς και Ρίβερ Πλέιτ έμειναν στο 0-0 και πλέον η πρόκριση θα κριθεί σε μια εβδομάδα στο "Μονουμεντάλ".
Το συγκεκριμένο Superclasico θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα καθώς κυριάρχησαν το κακό ποδόσφαιρο και τα πολλά φάουλ με τις εννέα κίτρινες κάρτες.
Στο πρώτο μέρος η καλύτερη στιγμή της Μπόκα ήταν ένα σουτ του Τσάβες πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα ενώ στην

επανάληψη ο Μαρίν, στο 50ο λεπτό, δεν μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
Η Ρίβερ Πλέιτ κράτησε εύκολα το μηδέν στην εστία της με τους Πάντσιο και Σάντσες να κάνουν πολύ καλή δουλειά με τον Γκουτιέρες να μένει μόνος στην επίθεση. Η καλύτερη στιγμή των φιλοξενούμενων ήταν το τακουνάκι του Γκουτιέρες με την μπάλα να μην καταλήγει στα δίχτυα.
Τελευταία καλή στιγμή για την Μπόκα Τζούνιορς ήταν στο 88ο λεπτό με τον Μπαραβέρα να μπλοκάρει κεφαλιά του Γκάγκο.