COPPA ITALIA-4ος ΓΥΡΟΣ

Σαμπντόρια-Μπρέσια: 2-0
(Γκαμπιαντίνι 33' πεν., Μπεργκέσιο 55')

Εύκολη πρόκριση πήρε η Σαμπντόρια που κέρδισε με 2-0 την Μπρέσια.

Το σκορ άνοιξε στο 33ο λεπτό ο Γκανμπιαντίνι με πέναλτι και στο 55 ο Μπεργκέσιο έκανε το 2-0.

Κάλιαρι-Μόντενα: 4-4 παρ. (5-4 πεν.)
(Κόντι 59' πεν., Λονγκό 90+3', 100', Φαρίας 119'-Κρανιο αυτ. 7', Λούπι 68', Γκρανότσε 98', 109' πεν.)

Μετ ά από ένα απίστευτο ματς που έληξε ισόπαλο 4-4, η Κάλιαρι κέρδισε την Μόντενα με 5-4 στα πέναλτι και πήρε την πρόκριση.

Η Μόντενα προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Κράνιο στο 7ο μόλις λεπτό, αλλά στο 59' ο Κόντι με πέναλτι έφερε στα ίσα το σκορ. Ωστόσο στο 68ο λεπτό ο Λούπι έκανε το 2-1. Στο 90+3' ο Λονγκό έκανε το 2-2 κι έστειλε το ματς στην παράταση και στο 98' ο Γκρανότσε έβαλε μπροστά στο σκορ ξανά την Μόντενα. ο Λονγκό ισοφάρισε εκ νέου στο 100' αλλά ο Γκρανότσε με πέναλτι στο 109' έκανε το 4-3. Στο 119' ο Φαρίας έκανε το 4-4 κι έστειλε το ματς στα πέναλτι, όπου η Κάλιαρι κέρδισε με 5-4.