16:41 21/1/2012 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 22 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΟΡΙΤΣ- ΤΣΕΛΣΙ: 0-0
Γήπεδο: Κάροου Ρόουντ
Μακριά από την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ παραμένει η Τσέλσι, η οποία δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Νόριτς (0-0).
Το πρώτο μέρος δεν ήταν καθόλου καλό, με τη Νόριτς να χάνει την πρώτη καλή φάση στο 7' με τον Τσεχ να αποκρούει με τα πόδια το σουτ του Πίλκινγκτον.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος γενικότερα και η Τσέλσι δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Ρούντι.

Η Τσέλσι μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη και στο 59ο λεπτό ο Τόρες έχασε τεράστια ευκαιρία εξ επαφής. Οι «μπλε» συνέχισαν να πιέζουν αλλά πότε η αστοχία των επιθετικών της και πότε ο Ρούντι, της στέρησαν το γκολ.
ΝΟΡΙΤΣ: Ρούντι, Μάρτιν, Αγιάλα, Γουίτμπρεντ, Νιούτον, Φοξ (79' Κροφτς), Τζόνσον, Πίλκινγκτον, Σούρμαν (90' Μπένετ), Μόρισον (79' Τζάκσον), Χολτ.
ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Μποσίνγκουα, Λουίς, Τέρι, Κόουλ, Μεϊρέλες (79' Εσιέν), Λάμπαρντ (37' Μαλουντά), Ραμίρες, Στάριντζ, Μάτα, Τόρες (77' Λουκάκου).