20:57 26/1/2013 - Πηγή: AEK365

JUPILER LEAGUE- 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λόκερεν- Άντερλέχτ: 0-2
(Ντε Σούτερ 50', Γιακοβένκο 90+3')

Ακάθεκτη προς τον τίτλο οδεύει η Άντερλεχτ που νίκησε και την 3η Λόκερεν με 2-0 μέσα στην έδρα της.
Η Άντερλεχτ έκανε το 1-0 με τον Ντε Σούτερ στο 50' ενώ στο 73' έχασε πέναλτι με τον Κανού. Στις καθυστερήσεις ο Γιακοβένκο έκανε το τελικό 2-0.

Ζούλτε Βάρεγκεμ- Λιρς: 2-0
(Ντ' Άνε 28', Μπεριέ 51' πεν.)

Στο κατόπι της Άντερλεχτ συνεχίζει η Ζούλτε Βάρεγκεμ

που κέρδισε με 2-0 τη Λιρς.
Η Ζούλτε Βάρεγκεμ άνοιξε το σκορ με τον Ντ'Ανε στο 28ο λεπτό, ενώ στο 51' ο Μπεριέ με πέναλτι έκανε το 2-0.

Μέχελεν- Γκενκ: 2-1
(Πέντερσεν 55', Ίντι 90+2'-Μπάφελ 84')

Γκέλα για τη Γκενκ που ‘εχασε με 2-1 από τη Μέχελεν.
Η Μέχελεν άνοιξε το σκορ με τον Πέντερσεν στο 55ο λεπτό αλλά στο 84' η Γκενκ ισοφάρισε με τον Μπάφελ στο 84'. Τη νίκη στη Μέχελεν έδωσε ο Ίντι με γκο λστις καθυστερήσεις

Μπέερσοτ- Μονς: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Μπέερσοτ και Μονς και βγήκαν και οι δύο χαμένες.

Μπέβερεν- Λέουβεν: 2-0
(Μπαντάς 74', Ντε Σμετ 82')

Παλικαρίσια νίκη για την Μπέβερεν που επικράτησε της Λέουβεν με 2-0 και πήρε βαθμολογική ανάσα.
Η Μπέβερεν έχασε τον Μπλοντέλ στο 57' με κόκκινη κάρτα, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με γκολ του Μπαντάς στο 74ο λεπτό και του Ντε Σμετ στο 82'.