00:05 19/2/2013 - Πηγή: AEK365

FA CUP- 5ος ΓΥΡΟΣ

MANΤΣΕΣΤΕΡ Γ.- ΡΕΝΤΙΝΓΚ: 2-1

Γήπεδο: Ολντ Τράφορντ

Μετά από 69' που τίποτα δεν είχε συμβεί ο Νάνι κατάφερε να σκοράρει και να πάρει το προβάδισμα για την Μάντσεστερ, κάτι που κατοχύρωσε ο Ερνάντες λίγα λεπτά αργότερα στο 71'. Σε ένα επιθανάτιο ρόγχο η Ρέντινγκ κατάφερε να μειώσει στο 2-1 στο 81' με κοντινό πλασέ απ' τον ΜακΆναφ.

Τραυματίας με πρόβλημα στον δεξί αστράγαλο, αποχώρησε στο 40ο λεπτό του αγώνα ο Φιλ Τζόουνς.

Η ομάδα του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον συνεχίζει τώρα στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας, όπου θα αντιμετωπίσει

την ομάδα που θα προκριθεί από το ζευγάρι Μίντλεσμπρο ή Τσέλσι.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Τζόουνς (42' Νάνι), Σμόλινγκ, Βίντιτς, Μπίτνερ, Βαλένσια, Άντερσον (86' Κάρικ), Γιάνγκ (64' Φαν Πέρσι), Κλέβερλι, Ερνάντες, Γουέλμπεκ

ΡΕΝΤΙΝΓΚ: Φεντέριτσι, Σόρεϊ, Μαριάπα, Μόρισον, Κέλι, Κάρακαν, Λέιερτγουντ (63' Γκάθρι), ΜακΆναφ, Λε Φοντρ, Χαντ, ΜακΚλίρι (70' Ρόμπσον - Κανού)