23:56 30/1/2012 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΣΑΣΟΥΝΑ- ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 0-1
Γήπεδο: Ρέινο ντε Ναβάρα
Το καλό αγωνιστικό της πρόσωπο δείχνει να βρίσκει η Ατλέτικο Μαδρίτης η οποία πανηγύρισε τη νίκη με 1-0 μέσα στην έδρα της Οσασούνα. Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Ντιέγκο Γκοντίν.
Η Ατλέτικο ήταν καλύτερη από τα πρώτα λεπτά και στο 15ο λεπτά ο Φερνάντες αναγκάστηκε σε δύσκολη επέμβαση μετά από σουτ του Κόκε.
Οι «ροχιμπλάνκος» συνέχισαν να πιέζουν και στο 40ο λεπτό έφτασαν στο γκολ.

Ο Κόκε εκτέλεσε το κόρνερ, ο Φαλκάο δε βρήκε τη μπάλα, αλλά ο Γκοντίν ήταν εκεί για να τη στείλει από κοντά στα δίχτυα της Οσασούνα.
Στο 57ο λεπτό ο Φαλκαό αστόχησε από πολύ καλή θέση, ενώ στο 75ο λεπτό ο Κουρτουά είπε όχι στην κεφαλιά του Ραούλ Γκαρσία.
Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο τελευταίο δεκάλεπτα, αλλά ο Κουρτούα επενέβη όπου χρειάστηκε και κράτησε τη νίκη για την ομάδα του.
ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Φερνάντες, Μπερτράν, Φλάνιο, Σέρχιο, Σατρουστεγουί (77' Τιμόρ), Νεκουνάμ, Πουνιάλ (87' Λόλο), Γκαρσία, Σεχούδο (63' Νίνο), Λαμά, Λέκιτς.
ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Κουρτουά, Μιράντα, Χουανφράν (78' Περέα), Γκοντίν, Λουίς, Τιάγκο, Σουάρες, Αρντά (87' Ντομίνγκες), Κόκε (81' Σάλβιο), Αντριάν, Φαλκάο.