Από νίκη σε νίκη η Μπόκα (VIDEOS)

10:59 2/3/2015 - Πηγή: AEK365

Στη νέα σεζόν, η Μπόκα Τζούνιορς μετράει πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια καθώς μετά το "2 στα 2" στο Κόπα Λιμπερταδόρες, τα ξημερώματα στο πρωτάθλημα Αργεντινής έφτασε σε 3η νίκη επικρατώντας 1-0 της Ατλέτικο Ραφαέλα για τη 3η αγωνιστική.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Χόναταν Καλέρι στο 19ο λεπτό ο οποίος αξιοποίησε ασίστ του Φεντρίκο Καρίσο.
Στην Κόρδοβα, η Ρίβερ Πλέιτ κέρδισε 2-1 τη Μπελγράνο έχοντας για πρωταγωνιστή τον Ουρουγουανό

Ροντρίγκο Μόρα που πέτυχε δυο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.
Στο 77' έκανε το 0-1 και στο 81' διπλασίασε τα τέρματα της Ρίβερ Πλέιτ με τη Μπελγράνο να μειώνει στο τελικό 1-2 με γκολ που πέτυχε ο Σέρχιο Εσκουδέρο στο 88ο λεπτό. Μετά από τρεις αγωνιστικές, η Ρίβερ Πλέιτ έχει δυο νίκες, όλες εκτός έδρας, και μια ισοπαλία.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής
Αρσενάλ Σαραντί - Νουέβα Σικάγο 1-1 (45' Καρέρα / 24' Λουίς Σολιγνάκ)
Γοδόι Κρους - Ουρακάν 2-1 (45' Χάιμε Αγιοβί, 69' Χουάν Γκάρο / 76' Ιβάν Μπορχέλο)
Τίγκρε - Ολίμπο 1-0 (20' Κάρλος Λούνα)
Κρουσέρο ντελ Νόρτε - Ροσάριο Σεντράλ 0-1 (87' Φράνκο Νιέλ)
Ουνιόν Σάντα Φε - Λανούς 1-1 (36' Ενρίκε Τριβέριο / 34' Λαουτάρο Ακόστα)
Κίλμες - Ιντεπεντιέντε 1-2 (39' Ροντρίγκο Γκόμες / 9' Φεντερίκο Μανσουέλο, 67' Λούκας Αλμπερτένκο)
Σαν Λορένσο - Σαν Μαρτίν 1-2 (79' Μάουρο Σέτο / 23' Κάρλος Μπουένο, 82' Μάρκος Φιγκερόα)
Χιμνάσια Λα Πλάτα - Εστουδιάντες 1-3 (52' Πάμπλο Βεχέτι / 40' Χόναταν Σούνκε, 48' Χούιδο Καρίγιο, 89' πέν. Εσεκιέλ Σερούτι)
Μπόκα Τζούνιορς - Ατλέτικο Ραφαέλα 1-0 (19' Χόναταν Καλέρι)
Ράσινγκ Κλουμπ - Τέμπερλεϊ 2-1 (5' Μάρκος Ακούνια, 18' Γκουστάβο Μπόου /71' Γκρμπετς )
Αρχεντίνος Τζούνιορς - Ντεφένσα ι Χουστίσια 1-0 (27' Φεντερίκο Γκαγιέγο / 72' Χαβιέρ Αντόνιο Γκρμπεκ)
Μπελγκράνο - Ρίβερ Πλέιτ 1-2 (88' Σέρχιο Εσκουδέρο / 77' και 81' Ροντρίγκο Μόρα)
Σαρμιέντο - Αλντοσίβι (23:00)
Μπάνφιλντ - Κολόν Σάντα Φε (01:15)
Νιούελς Ολντ Μπόις - Βέλες Σάρσφιλντ (02:10)