Απίστευτο: Έπαιξε σε φιλικό της Θύελλας Ραφήνας ο Πιρές!

22:53 25/8/2013 - Πηγή: AEK365

Απίστευτο κι όμως αληθινό. Ο πρώην διεθνής και Παγκόσμιος πρωταθλητής με την Εθνική Γαλλίας Ρόμπερτ Πιρές, που βρίσκεται για διακοπές στην Ελλάδα, αγωνίστηκε 45′ λεπτά (ολόκληρο το β ημίχρονο) με τον Α.Π.Ο. Θύελλα Διασταύρωσης Ραφήνας σε φιλικό με τον Α.Ο. Μυκόνου, πέτυχε ένα γκολ και επί μια σχεδόν ώρα υπομονετικά έβγαζε φωτογραφίες με τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο Δημοτικό Γήπεδο της Ραφήνας «Παναγιώτης Σκούφος» .

Ο Α.Ο. Μυκόνου αν και προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ, τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχθηκε δύο γκολ και ηττήθηκε με 3-2.

Τα γκολ για την Μύκονο πέτυχαν οι Καράς στο 4′ και Μπαλής στο 66′ και για την Θύελλα οι Πιρές 50′, Μαργέτης 80′ και Δημοσπύρος στο 85′ από μοναδική ασίστ του Πιρές, o οποίος καταχειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους για τον τρόπο του παιχνιδιού του.