23:25 27/2/2015 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ 23η αγωνιστική

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ-ΚΟΛΩΝΙΑ: 4-1

ΓΗΠΕΔΟ: Allianz Arena

Η Μπάγερν την ημέρα των γενεθλείων της δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στην Κολωνία και επικράτησε με 4-1. Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Σβαϊνστάιγκερ.

Στο 10' ήρθε το 2-0 με σουτ του Ριμπερί. Η Κολωνία κατάφερε να μειώσεις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Ουγιά. Στο 67' όμως ο Ρομπέν πέτυχε το 3-1 και έδωσε και πάλι προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του. Ήταν το 17ο γκολ του Ολλανδού στο πρωτάθλημα που είναι ρεκόρ καριέρας ενώ έκανε κι ακόμα ένα ρεκόρ σκοράροντας για πέμπτο συνεχόμενο ματς στη Μπουντεσλίγκα. Στο 75' ο Λεβαντόφσκι έγραψε το 4-1 και καθάρισε το ματς.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μπαντσούμπερ, Αλάμπα, Σβαϊνστάιγκερ (78'Ρόντε), Μίλερ (69'Τσάμπι Αλόνσο), Γκέτσε, Ρομπέν, Ριμπερί, Λεβαντόφσκι.

ΚΟΛΩΝΙΑ: Χορν Μπρέκο, Μαρόχ, Βίμερ, Ολκόφσκι, Φοξ (72'Χάλφαρ), Λέμαν, Έκτορ, Πέτσκο, Οσάκο (46'Ρίισε), Ουγιά.