23:26 28/11/2014 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ - 13η αγωνιστική

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ-ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ: 1-4

ΓΗΠΕΔΟ: Schwarzwald-Stadion

Ανάσα για τη Στουτγάρδη που επικράτησε 4-1 της Φράιμπουργκ και ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας. Αρνητικός πρωταγωνιστής του ματς ο Στέφαν Μίτροβιτς της Φράιμπουργκ που "χάρισε" δύο γκολ στη Στουτγάρδη και στη συνέχεια αποβλήθηκε.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με κεφαλιά του Χάρνικ. Στο 42' όμως ο Ντάριντα με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε. Μόλις στο 52' της επανάληψης η Στουτγάρδη αποκατέστησε το προβάδισμα της χάρη στο λάθος του Μίτροβιτς το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Γκρουέζο. Στο 68' ο Μίτροβιτς έκανε νέο λάθος και ο Βέρνερ έκανε το 1-3. Η τραγική βραδιά για τον 24χρονο Σέρβο ολοκληρώθηκε στο 70' όταν και αποβλήθηκε. Με παίκτη παραπάνω η Στουτγάρδη κυριάρχησε απόλυτα και στο 76' έκανε το 1-4 με σκόρερ τον Χάρνικ.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπέρκι, Σοργκ, Τορεχόν, Μίτροβιτς, Γκίντερ, Ντάριντα, Χέφλερ, Κλαόυς, Σμιντ, Φράις (72'Σάχιν), Μεχμέντι (84'Φραντς).

ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ: Ούλριχ, Κλέιν, Ρούντιγκερ, Μπαουμγκάρτλ, Χλούσεκ, Λάιτνερ (75'Σακάι), Γκρουέζο (90'Γκίντσεκ), Σαράρερ (66'Ράουτς), Γκέντερ, Βέρνερ, Χάρνικ.