SERIE A'-14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΕΡΟΝΑ-ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: 1-3
Γήπεδο: Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι

Μεγάλο διπλό με 3-1 πέτυχε η Σαμπντόρια μέσα στην έδρα της Βερόνα.

Η Βερόνα μόλις στο 27ο λεπτό έχασε με κόκκινη τον Μάρκες που έκανε πέναλτι και ο Έντερ από τα 11 μέτρα άνοιξε το σκορ για τη Σαμπντόρια. Παρόλα αυτά, η Βερόνα κατάφερε να συνέλθει και να ισοφαρίσει στο 36ο λεπτό με τον Λούκα Τόνι.

Η Σαμπντόρια, έχοντας και παίκτη παραπάνω πίεσε στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό ο Οκάκα έκανε το 2-1. Μάλιστα στο 62ο λεπτό ο Γκαμπιαντίνι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη Σαμπ, γράφοντας το

3-1.

ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Ροντρίγκες, Μάρκες, Μόρας, Γκονζάλες, Καμπανιάρο (80' Βαλότι), Ταχτσίδης, Χριστοδουλόπουλος, Αγκοστίνι (85' Γκόμες), Τόνι, Λόπες (74' Νενέ)

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Ρομέρο, Σιλβέστρε (40' Γκασταλντέλο), Μεσμπά, Ντε Σιλβέστρι (71' Κατσιατόρε), Ρομανιόλι, Παλόμπο, Ρίτσο, Ντάνκαν (54' Κρστίσιτς), Οκάκα, Έντερ, Γκαμπιαντίνι

ΚΑΛΙΑΡΙ-ΚΙΕΒΟ: 0-2
Γήπεδο: Σεντ Ελία

Τεράστιο διπλό με 2-0 πήρε η Κιέβο, μέσα στην έδρα της Κάλιαρι.

Η Κιέβο μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και στο 3ο μόλις λεπτό, μετά από λάθος του Έκνταλ ο Μετζιορίνι έκανε το 1-0. Στο 6' ακυρώθηκε γκολ του Ιμπάρμπο ενώ στο 9' μετά από σέντρα του Ζουκάνοβιτς, ο Παλόσκι έκανε το 2-0.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Κράνιο, Πιζάνο (46' Αβελάρ), Μπενεντετί, Ροσετίνι, Μπαλτζάνο, Κρισέτιγκ (46' Ντονσά), Κόντι, Έκνταλ, Φαρίας, Ιμπαρμπό, Κόσου (46' Λονγκό)

ΚΙΕΒΟ: Μπιθάρι, Φρέι, Σέζαρ, Γκαμπερίνι, Ζουκάνοβιτς, Ίζκο, Ραντοβάνοβιτς, Χετεμάι, Μπίρσα (69' Σκελότο), Μετζιορίνι (79' Πελισιέ), Παλόσκι