Αλέγκρι: Η Μίλαν μπορεί να παλέψει για μια θέση στην Ευρώπη

12:44 8/2/2015 - Πηγή: AEK365

Η Γιουβέντους κέρδισε 3-1 τη Μίλαν στο Τορίνο με τον Μασιμιλιάνο Αλέγκρι να υποστηρίζει πως οι πρωταθλητές Ιταλίας αντέδρασαν σωστά, μετά την ισοφάριση, ενώ υποστήριξε πως η Μίλαν έχει το υλικό για να διεκδικήσει μια θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.
Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα στο "Juventus Stadium", ο Ιταλός τεχνικός της Γιουβέντους, Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, τόνισε: "Κάναμε ένα καλό παιχνίδι, αλλά δώσαμε την ευκαιρία στη Μίλαν στο πρώτο ημίχρονο να μας δυσκολέψει. Αντιδράσαμε σωστά πάντως, αν και χάναμε αρκετές μπάλες στις μεταβιβάσεις, όπως είχε συμβεί και κόντρα στην Ίντερ. Η Μίλαν ωστόσο ενισχύθηκε στη μεταγραφική περίοδο, έχει αρκετούς παίκτες εκτός και μόλις δέσουν θα μπορέσουν να βρουν την ηρεμία τους και να παλέψουν για μια θέση στην Ευρώπη".