Θρίαμβος Αθ. – Φωστήρας Καισ. 3-2 (παράταση)

Συναρπαστικός ήταν ο αγώνας ανάμεσα στον Θρίαμβο Αθηνών και τον Φωστήρα Καισαιριανής, στον οποίο οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 3-2 στην παράταση, κατακτώντας την πρόκριση στην 4η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ.Η κανονική διάρκεια έληξε ισόπαλη 2-2. Στο 55΄ο Πλακάλι έκανε το 0-1, ο οποίος αποβλήθηκε πέντε λεπτά αργότερα. Στο 75΄ο Τσόγκος ισοφάρισε σε 1-1. Ο Δωματιώτης στο 85΄, έκανε το 1-2. Στο 93΄ο Μαστροδημητράκης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον
Χατζηδημητράκη το οποίο εκτέλεσε εύστοχα, κάνοντας το 2-2. Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Χατζηδημητράκης. Το τελικό 3-2, διαμόρφωσε στο 118΄της παράτασης, ο Κεμετσετζίδης.Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χαλδαίος (Απόκοτος – Συναΐτης).ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Τριάντος, Αμιρίδης (46' Τσόγκος), Παυλίδης, Βαφκουτσής, Παντίδος, Ράντζα (67' Παπαδάτο), Κεμετετζίδης, Λιάκος, Δριμούσης, Χατζηναθαναήλ, Παρασκευόπουλος (46' Μαστρογιάννης).ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Χατζηδημητράκης, Ντόκο (76' Αλεβίζος), Βαμβακίδης (46' Δοματιώτης), Γκοβούλιας, Πλακάλι, Καλίνικος, Ντικοπούλης, Χαλκιαδάκης (46' Αναστασίου), Μπουρλέσης, Καρβουνιάρης, Μάντζιος.