Θετικό «τεστ» για Οικονόμο

Φιλική νίκη με 2-1 πήρε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης στο εκτός έδρας παιχνίδι που έδωσε με την Κοζάνη.Η ομάδα του Γιώργου Καλτέκη ήταν ανώτερη από τον αντίπαλο της και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα έφτασε στην δίκαιη επικράτηση.Ο Οικονόμος είχε την υπεροχή και στα 90 λεπτά, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο..Αρχικά ο Μπλέντι στο 15’ άνοιξε το σκορ για τους νεοφώτιστους, με τον Βούλγαρη στο 59’ να γράφει το τελικό 2-1.Το γκολ για τους γηπεδούχους, που ισοφάρισαν προσωρινά, σημείωσε ο Τοπάλλης στο 39’.Οικονόμος: Νούσιας, Κορομπίλιας, Πούτας, Τσιανάκας, Οικονόμου, Ζόραν, Νικούλης, Καράμπελας, Μπαλής, Μπανούσης, Μπλέντι.Αγωνίτηκαν και οι Καραγιάννης, Φλώρος, Λιλολάρι, Κέρι, Αγγελίνας, Μήσιος, Γασπαράτος, Κουλτσιάκης, Λιόλιος, Παπακωνσταντίνου, Βούλγαρης, Μαντζούνης.