Στην τετράδα οι Ντάιναμο

Οι Χιούστον Ντάιναμο επικράτησαν σχετικά εύκολα του Τορόντο με 2-0 και σκαρφάλωσαν στις προνομιούχες θέσεις της ανατολικής περιφέρειας του MLS.Ο Ντάνι Κρουζ σκόραρε στο 51ο λεπτό και ο Τζεφ Κάμερον διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 82ο. Αμφότερα καταγράφηκαν με κοντινά σουτ, απέναντι στην «πελαγωμένη» άμυνα των φιλοξενούμενων.Αυτή άντεξε για τα πρώτα πενήντα λεπτά της αναμέτρησης, αλλά στην συνέχεια υπέκυψε. Άλλωστε, η φετινή αμυντική λειτουργία της ομάδας του Τορόντο κρίνεται τουλάχιστον αρνητική.Πλέον, οι Ντάιναμο
έχουν 23 βαθμούς σε 19 ματς, τα οποία τους θέτουν στην τέταρτη θέση της Ανατολής. Μακριά από αυτή παραμένει το Τορόντο, το οποίο «κόλλησε στους 18 σε 21 ματς.Χιούστον Ντάιναμο: Χαλ, Χάινολτ, Τέιλορ, Σαρκοντί, Ας, Κάμερον, Ντέιβις (66’ Κλαρκ), Κρουζ, Ουάτσον (83’ Πάλμερ), Τσινγκ (80΄Ουίβερ), Μπρούιν.Τορόντο: Φρέι, Έκερσλεϊ, Μπόρμαν (60’ Ζαβαρίζε), Χάρντεν, Γιουρασόφσκι, Γκαργκάν, Πέτερσον (69’ Σόουλσμα), Τσάνι, Γκόρντον, Μαρτίνα, Κοτέρα.