Στην τετράδα η Ρέαλ

06:25 4/9/2011 - Πηγή: OnSports
Η Ρέαλ Σολτ Λέικ επικράτησε με 2-1 της Φιλαδέλφεια Ούνιον και με την δεύτερη συνεχόμενη της νίκη επανήλθε στην προνομιούχα τετράδα της δυτικής περιφέρειας.Η Ρέαλ έπρεπε να είχε κερδίσει με πολύ μεγαλύτερη διαφορά, καθώς έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες. Συγκεκριμένα, ο Φαμπιάν Εσπιντόλα βρέθηκε αρκετές φορές σε πλεονεκτική θέση, αλλά δεν μπόρεσε να διασφαλίσει την νίκη, κάτι που επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να πιέσουν για το «Χ» στα τελευταία λεπτά.Τελικά τα γκολ των Κάιλ Μπέκερμαν στο 18ο λεπτό και του
Κρις Σούλερ με κεφαλιά στο 26ο λεπτό στάθηκαν αρκετά. Στο 30ό λεπτό, ο Σεμπαστιάν Λε Του μείωσε σε 2-1 σε μία από τις ελάχιστες επισκέψεις της «Ένωσης» στην αντίπαλη περιοχή στο πρώτο ημίχρονο.Έστω υπό πίεση στα τελευταία λεπτά, η ομάδα του Σολτ Λέικ έφθασε στους 42 βαθμούς. Από την άλλη, αυτή της Φιλαδέλφειας έμεινε στους 34. Αμφότερες καταλαμβάνουν τις τέταρτες θέσεις των περιφερειών τους.Ρέαλ Σολτ Λέικ: Ριμάντο, Ράσελ (94’ Ουάγκνερ), Ολάβε, Σούλερ, Μπελτράν, Ουάρνερ (73’ Γκραμπαβόι), Μπέκερμαν, Ουίλιαμς, Τζιλ, Εσπιντόλα, Αραούχο Τζούνιορ (66’ Αρνού).Φιλαδέλφεια Ούνιον: Μοντραγκόν (46’ Μακμάθ), Ουίλιαμς, Κάλιφ, Μαπ (68’ Τόρες), Φαρφάν, Νακαζάουα (59’ Αντού), Μιγκλιοράνζι, Οκούγκο, Μουάνγκα, Λε Του, Παούνοβιτς.