Στην παράταση οι Habs

Οι Μόντρεαλ Κανάντιενς κέρδισαν εκτός έδρας με 3-2 τους Φίνιξ Κογιότες, αφού ο Josh Gorges σκόραρε στο 1:45 της παράτασης.

Προφανώς, λοιπόν, προηγήθηκε το 2-2 της κανονικής διάρκειας. Πρώτοι σκόραραν οι «λύκοι» με τον Mikkel Boedker στην πρώτη περίοδο. Στην δεύτερη οι Brian Gionta και Travis Moen ανέτρεψαν το σκορ, αλλά ο Raffi Torres ισοφάρισε στο 5:50 της τρίτης.

Εντυπωσιακότατος ήταν ο τερματοφύλακας των Habs, Carey Price, αφού παρά το μειονέκτημα της έδρας σταμάτησε 32 προσπάθειες των Κογιότες. Έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και κρίθηκε με σουτ του «χρυσού» Gorges.

Πλέον, οι Κανάντιενς έχουν 14 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Φίνιξ 17.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.