Στα πέναλτι οι «καρχαρίες»

Οι Σαν Χοσέ Σαρκς ξεπέρασαν το αρνητικό τους ξεκίνημα και τελικά κέρδισαν στα πέναλτι τους Πίτσμπουργκ Πένγκουινς έπειτα από το 3-3 της κανονικής διάρκειας.

Στο πρώτο εικοσάλεπτο, οι «πιγκουίνοι» κυριάρχησαν και με γκολ των Deryk Engelland και Evgeni Malkin προηγήθηκαν με 2-0. Ο Patrick Marleau μείωσε σε 2-1, αλλά ο Malkin επανέφερε άμεσα την διαφορά στα δύο τέρματα, αλλά αυτή αποδείχθηκε μικρή.

Στην τρίτη περίοδο οι Ryane Clowe και Jamie McGinn ισοφάρισαν και έστειλαν το ματς στην παράταση. Αυτή πέρασε χωρίς γκολ

και ακολούθησαν τα πέναλτι. Σε αυτά μονάχα ο Clowe σκόραρε και πρόσφερε τον επιπλέον βαθμό στους Σαρκς.

Πλέον, η ομάδα του Σαν Χοσέ έχει 14 βαθμούς, ενώ αυτή του Πίτσμπουργκ έμεινε 18 πόντους και στην δεύτερη θέση της ανατολικής περιφέρειας.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ