Σοκ στις καθυστερήσεις για Βέρντερ

Με τέρμα του Βερχάεγκ στο 93’ η Άουγκσμπουργκ απέσπασε την ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Βέρντερ Βρέμης.

Την ευκαιρία να πλησιάσει στις θέσεις του Champions League έχασε η Βέρντερ Βρέμης, η οποία στο «Βέζερσταντιον» δεν μπόρεσε να επιβληθεί της Άουγκσμπουργκ, καθώς ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Φέλκρουγκ στο 61’ άνοιξε το σκορ για τους «πράσινους» για να έρθει ο Βερχάεγκ στο 93’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα και να δώσει ένα χρυσό βαθμό στην ομάδα του.

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Μιέλιτζ, Ιγκνόφσκι, Άφολτερ, Παπασταθόπουλος, Χάρτερζ, Φριτζ, Τράιμπουλ (78’ Μπένις), Σμιτζ, Γιουνούζοβιτς, Ρόσενμπεργκ, Φέλκρουγκ (86’ Τάι)
ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γιέντς, Βερχάεγκ, Σανκό, Λάνγκαμπ, Ντάβιντς, Χοσογκάι (80’ Κάλσεν Μπράκερ), Μπάιερ, Ντιένγκ (74’ Βερνέρ), Κου, Μπελινγκχάουζεν, Χάιν (67’ Μέλντερς)