Πέρασε από τη Νέα Σμύρνη ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκες» δυσκολεύτηκαν στο 3ο σετ, αλλά έφυγαν με τη νίκη με 3-0 από το κλειστό της Ν. Σμύρνης απέναντι στον Πανιώνιο.

Στο πρώτο χρονικά ματς της 2ης αγωνιστικής, ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε μόνο στο τρίτο σετ στη Νέα Σμύρνη, για να πάρει τη νίκη επί του Πανιωνίου με 3-0 (25-20, 25-15, 28-26).

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο από την αναμέτρηση, όταν προηγήθηκαν με 18-12 στο 3ο σετ, ωστόσο οι «ερυθρόλευκες» επέστρεψαν για να πάρουν τρεις ακόμα βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα.

Την πρώτη της φετινή εμφάνιση με τη φανέλα του Ολυμπιακού έκανε η Εύη Κυριακίδου, η οποία μπήκε αλλαγή στο τελευταίο σετ.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.