Οι μεταγραφές… απέτυχαν

Το Ντάλας επικράτησαν του Τορόντο με 1-0, αν και οι τελευταίοι ενισχύθηκαν σημαντικά τις τελευταίες μέρες.Ο καναδικός σύλλογος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο, αλλά Μπρεκ Σι στο τρίτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου… έκανε κομμάτια τα όνειρα των γηπεδούχων. Ο 21χρονος μεσοεπιθετικός έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα με μακρινό σουτ. Είκοσι λεπτά αργότερα, ο Τζάκσον σημάδεψε το δοκάρι και έχασε την ευκαιρία για το 0-2.Πλέον, η ομάδα του Ντάλας έχει 38 βαθμούς σε 21 παιχνίδια και παραμένει στις κορυφαίες θέσεις της δυτικής περιφέρειας. Αντίθετα, το Τορόντο υποχώρησε στην τελευταία
θέση της ανατολικής με 18 βαθμούς.Τορόντο: Φρέι, Άιρο, Μπόρμαν, Βιατόρ, Χάρντεν, Γουρασόφσκι (54’ Σάντος), Φρινγκς, Στούργκις (55’ Σόουλσμα), Τζόνσον, Κοτέρα (71’ Ζαβαρίζε), Κόβερνμανς.Ντάλας: Χάρτμαν, Ιχεμέλου, Μπενίτεζ, Τζον, Χερνάντεζ, Τσάβεζ, Σι, Αβίλα (63’ Τζέικομπσον), Τζάκσον, Αλεξάντερ (72’ Γκουάρδα), Βιλάρ (79’ Βαρσάβ).