Νίκη – ανάσα για Βαγιεκάνο

15:26 8/1/2012 - Πηγή: OnSports

Με 2-1 επικράτησε η Ράγιο Βαγιεκάνο της Σεβίλλης στο «Βαγέκας» και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Την πρώτη της νίκη ύστερα από πέντε αναμετρήσεις όπου είχε τέσσερις ήττες και μόλις μία ισοπαλία κατάφερε να πάρει η Ράγιο Βαγιεκάνο η οποία μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο 2012, επικρατώντας 2-1 της Σεβίλλης.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μίκου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Ταμούδο στο 51’ να κάνει το 2-0. Οι Ανδαλουσιανοί κατάφεραν να μπουν στο παιχνίδι στο 62’ με τέρμα του Εσκουντέ χωρίς να μπορέσουν

να φτάσουν στην ισοφάριση όμως.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ: Γκιμένεζ, Τίτο, Αρίμπας, Ζόρντι, Κασάδο, Φουέγκο, Μοβίγια (57’ Ντιαμανκά), Πίτι (70’ Ράικο), Τρασόρας, Μίκου, Ταμούδο (56’ Μπανγκουρά)
ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάρας, Κόκε, Σπάχιτς, Εσκουντέ, Ναβάρο, Φάτσιο (54’ Μεντέλ), Λούνα (55’ Κανουτέ), Ρέγιες (77’ Τροχόφσκι), Ράκιτιτς, Περότι, Νεγρέδο