Με Μοντέρο οι Σάουντερς

Μπορεί οι Σιάτλ Σάουντερς να βρέθηκαν πίσω με 1-0, αλλά τελικά κέρδισαν με 2-1 την Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον.Άλλωστε είχαν στην σύνθεση τους έναν δυναμικό Φρέντι Μοντέρο. Ο διεθνής Κολομβιανός επιθετικός ισοφάρισε στο 36ο λεπτό, ενώ μόλις ένα λεπτό νωρίτερα ο Ντιέγκο Φαγκούντεζ είχε δώσει το προβάδισμα στην «επανάσταση». Μάλιστα, στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ο Μοντέρο «χτύπησε» πάλι με κοντινό σουτ.Το διαμορφωμένο 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος και οι Σάουντερς βρέθηκαν στους 57 βαθμούς με τρεις διαδοχικές νίκες. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι έμειναν στους 27 και αποκλείστηκαν οριστικά από τα play off.Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον: Ρέις, Κοκρέιν (68’ Μπάρνς), Τιερνέι, Σοάρες, Άλστον, Γκάι, Φαγκούντεζ, Φειλχάμπερ, Τζόζεφ, Καράγκλιο, Ζέρκα (68’ Φελάν).Σιάτλ Σάουντερς: Κέλερ, Ιάνι, Σκοτ, Βαλ, Φρίμπεργκ (79’ Αλόνσο), Καράσκο, Λεβέσκ, Φερνάντεζ (46’ Νιγκλ), Γιάκα, Μοντέρο (68’ Φουσίτο), Εστράδα.