Ίδρωσε η Μπαρτσελόνα

23:11 3/3/2012 - Πηγή: OnSports

Τη νίκη με 3-1 πήρε η Μπαρτσελόνα απέναντι στην Σπόρτινγκ Χιχόν στο «Καμπ Νου» με μεγάλη δυσκολία, μειώνοντας στους επτά από την κορυφή.

Στους επτά βαθμούς από την κορυφή και τη Ρεάλ Μαδρίτης μείωσε η Μπαρτσελόνα, η οποία επικράτησε 3-1 της Σπόρτινγκ Χιχόν στο «Καμπ Νου» με αρκετά δύσκολο τρόπο. Οι «μπλαουγκράνα» μπήκαν μπροστά στο σκορ με τέρμα του Ινιέστα στο 42’.

Με την έναρξη της επανάληψης, ο Πικέ αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους και δύο λεπτά αργότερα, ο Μπαράλ έφερε το παιχνίδι στα ίσια για τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά,

η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Ο Κεϊτά στο 79’ με πανέμορφο τρόπο έκανε το 2-1, για να έρθει ο Τσάβι στο 87΄να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Βίκτορ Βαλντέζ, Ντάνι Άλβες, Μασεράνο, Πικέ, Αντριάνο, Τσάβι, Κεϊτά, Ινιέστα, Κουένκα (81’ Πουγιόλ), Φάμπρεγκας (59’Αλέξις Σάντσες), Πέδρο (59’ Τέγιο)
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ: Χουάν Πάμπλο, Πέδρο Ορφίλα, Μποτιά, Γκαλβέζ, Κανέγια, Κάστρο, Νάτσο Κασές, Σουάρεζ (48’ Μπαράλ), Ντε λας Κουέβας (75΄ Εγουρέν), Αϊόθ (48’ Κάρμελο), Μεντί