Η βραδιά του Bogosian των Τζετς

Συνήθως ο 21χρονος Αμερικανός Zach Bogosian περιορίζεται στα αμυντικά του καθήκοντα, αλλά στο 5-3 των Ουίνιπεγκ Τζετς σε βάρος των Άναχαϊμ Ντακς είχε ένα γκολ και δύο ασίστ.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι Kyle Wellwood και Blake Wheeler έφεραν το σκορ στο 2-0 υπέρ των Τζετς, αλλά οι Niklas Hagman και Corey Perry ισοφάρισαν σε 2-2 στα τελευταία λεπτά της πρώτης περιόδου. Η... αντίθεση δεν συνεχίστηκε στο δεύτερο εικοσάλεπτο, αφού η δεύτερη ασίστ του Bogosian βοήθησε τον Alex Burmistrov να διαμορφώσει το 3-2 στο 31ο δευτερόλεπτο, ενώ ο Andrew Ladd έκλεισε το εικοσάλεπτο σημειώνοντας το 4-2 με το δέκατο του φετινό τέρμα.

Στην τρίτη περίοδο, ο Bogosian έφερε το σκορ στο 5-2, απλά για να μειώσει ο Perry σε power play με το δεύτερο του αποψινό γκολ. Ο σύλλογος του Άναχαϊμ έμεινε στους 23 βαθμούς, ενώ αυτός του Ουίνιπεγκ προωθήθηκε στους 34.