Η Κολομβία «έκλεψε» την πρόκριση στο 93΄

Η Κολομβία κατάφερε να πάρει τη νίκη από την Κόστα Ρίκα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με σκορ 3-2 και μαζί την πρόκριση για την προημιτελική φάση του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος UNDER 20.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 56΄με γκολ που σημείωσε ο Μουριέλ (1-0), αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Ρουίς ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 65΄ ο Έσκοε, έδωσε το προβάδισμα στην Κόστα Ρίκα!Στο 79΄ο Φράνκο ισοφάρισε σε 2-2 και ο Τζέιμς στο 93΄, διαμόρφωσε το τελικό 3-2 υπέρ της Κολομβίας, με πέναλτι.   Κολομβία (Εντουάρντο Λάρα): Μπονίγια, Φράνκο, Κινιόνες (46' Κάγιε), Μορένο (67' Ζαπάτα), Μίκαελ, Μουριέλ, Τζέιμς, Καμπέθας, Μουρίλο, Βαλένθια (60' Πέρες), Αρίας.Κόστα Ρίκα (Ρόναλντ Γκονζάλες): Κρουζ, Σμιθ, Κοντρέρας, Τσάβες (59' Ντ. Βέγκα), Ρουίς (82' Β. Βέγκα), Έσκοε, Γκολόμπιο, Κάμπελ, Μόρα, Σότο, Μαρτίνες (87' Κάλβο).