«Φονικό» λάκτισμα του Curran

Ο Pat Curran κατέκτησε το καλοκαιρινό τουρνουά Featherweight του Bellator, αφού επικράτησε του Marlon Sandro στον τελικό.Πάντως, ο Βραζιλιάνος ήταν ανώτερος για εννέα λεπτά. Τότε καταγράφηκε ένα ξαφνικό και ταυτόχρονα τελειωτικό λάκτισμα στο κεφάλι του. Με αυτόν τον τρόπο, ο Curran πήρε το νοκ άουτ και το δεύτερο του τουρνουά σε Bellator. Επόμενος του αντίπαλος ο πρωταθλητής Featherweight, Joe Warren.Το σερί 13 νικών του Ricco Rodriguez διακόπηκε με ΤΚΟ στα χέρια του Seth Petruzelli. Ο πρώην πρωταθλητής
Heavyweight του UFC είχε εντυπωσιάσει, αλλά κόντρα στον Petruzelli τα βρήκε σκούρα.Αποτελέσματα Bellator 48Ο Pat Curran (ΗΠΑ) κέρδισε τον Marlon Sandro (ΒΡΑ) με νοκ άουτ στο 4:00 του δεύτερου γύρου και κατέκτησε το τουρνουά Featherweight.O Cole Konrad (ΗΠΑ) κέρδισε τον Paul Buentello (ΗΠΑ) με ομόφωνη απόφαση.Ο Seth Petruzelli (ΗΠΑ) κέρδισε τον Ricco Rodriguez (ΗΠΑ) με ΤΚΟ στο 4:21 του πρώτου γύρου.Ο Rene Nazare (ΒΡΑ) κέρδισε τον Juan Barrantes (ΚΟΣ) με ΤΚΟ (διακοπή ιατρού) στο 5:00 του δεύτερου γύρου.Ο Jeff Nader (ΗΠΑ) κέρδισε τον Dan Cramer (ΗΠΑ) με ΤΚΟ στο 1:04 του τρίτου γύρου.Ο Nik Fekete (ΗΠΑ) κέρδισε τον Mark Griffin (ΗΠΑ) με ΤΚΟ στο 3:12 του δεύτερου γύρου.Ο Andrew Calandrelli (ΗΠΑ) κέρδισε τον Matt Nice (ΗΠΑ) με υποταγή στο 3:55 του πρώτου γύρου.Ο Ryan Quinn (ΗΠΑ) κέρδισε τον Brett Oteri (ΗΠΑ) με τεχνική υποταγή στο 1:48 του πρώτου γύρου.O Saul Almeida (ΗΠΑ) κέρδισε τον Tateki Matsuda (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.