Φιλική νίκη για τον Κιλκισιακό

Νικηφόρο ήταν το «τεστ» που έδωσε ο Κιλκισιακός με αντίπαλο την ομάδα του Ποντιακού Ν. Σάντας, επικρατώντας 3-1.Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Ζιάκα  κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ χάρη στο γκολ του Καρατζιά στο 15’, ωστόσο ο Ποντιακός δέκα λεπτά αργότερα κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.Εν συνεχεία στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Κιλκισιακού ανέβασε στροφές, με  τον Παναγιωτίδη στο 62' και στο 75' να διαμορφώνει το τελικό 3-1 και να δίνει παράλληλα την νίκη στην ομάδα του.Η σύνθεση του Κιλκισιακού στο πρώτο ημίχρονο: Περπερίδης, Σιάνας, Ντουντούκης, Καφετζής, Γκέλνιος, Μάτζαρης, Καρατζιάς, Τζεβελέκης, Ρωμανίδης, Λαζαρίδης, ΑποστολίδηςΣτο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Περπερίδης, Ασημακίδης, Κουραλίδης, Ευθυμιάδης, Γεωργιάδης, Αμανατίδης, Ιωαννίδης, Παναγιωτίδης, Μωυσίδης, Βασιλειάδης, Σαβελιάδης.