Φιλική νίκη για Απόλλωνα

Την φιλική νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε ο Απόλλων Καλαμαριάς στο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο  τη Δόξα Χέρσου.Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 53’ ο Παύλος Λεπτοκαρύδης.Από εκεί και πέρα, ο τεχνικό της ομάδας, Τζο Παλατσίδης έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του από το εν λόγω φιλικό, καθώς έδειξαν σημάδια βελτίωσης σε σχέση με τα προηγούμενα φιλικά.ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ: Ζάικος, Καλόνικος, Κετικίδης, Παπάκης, Φερεσίδης, Βασιλειάδης, Κουτσάγιας, Παναγιωτίδης, Αϊβαζίδης, Κεραμάς, Ορφανίδης. Έπαιξαν και οι Β. Κωνσταντινίδης, Λ. Κωνσταντινίδης, Λογγινίδης, Μπαρασβίλι, Δήμπασης, Κωτέλης, Πούλιος.ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Καρατζιοβαλής, Σκέμπης, Νάιντος, Λουιζίδης, Βέντζιος, Καραντασιάδης, Καϊάφας, Παντελιάδης, Πλατάκης, Ευθυμιάδης, Μωυσιάδης. Έπαιξαν και οι Μπαντής, Λεπτοκαρίδης, Μπιτέλης, Παρμαξίδης, Κτιστόπουλος, Σαββαΐδης, Λιόνης, Σάλιβαν.