Επικό ματς στο Πίτσμπουργκ

Οι Μπάλτιμορ Ρέιβενς πήραν μία πολύ δύσκολη νίκη, με 23-20, στην έδρα των Πίτσμπουργκ Στίλερς στο τελευταίο σημερινό ματς της ένατης αγωνιστικής του NFL.

Μάλιστα, αυτή η νίκη έφερε τους Ρέιβενς στην κορυφή του βόρειου ομίλου της AFC. Ωστόσο καταγράφηκαν συναρπαστικές εξελίξεις στα τελευταία λεπτά του αγώνα, όποτε η νίκη των Ρέιβενς πήρε… επικές διαστάσεις.

Ένα touchdown του Mike Wallace 4:59 πριν την λήξη έδωσε για πρώτη φορά προβάδισμα στους Στίλερς με 20-16. Ο Joe

Flacco, όμως, είχε ακόμα έναν… άσο στο μανίκι του, αφού μόλις οκτώ δευτερόλεπτα πριν το τέλος πάσαρε στον Torrey Smith και αυτός με 26 γιάρδες πέτυχε το νικητήριο touchdown. Πρέπει να σημειωθεί πως όλοι οι υπόλοιποι πόντοι καταγράφηκαν με field goals, πλην του rushing touchdown του Ray Rice στην τρίτη περίοδο.

Πλέον, η ομάδα της Βαλτιμόρης έχει ρεκόρ 6-2 και προσπέρασε το 6-3 των Στίλερς, αφού οι δύο σύλλογοι ανήκουν στο ίδιο γκρουπ.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.