Επαναφορά Ντι Σι

Οι Ντι Σι Γιουνάιντεντ κέρδισαν εκτός έδρας με 2-0 τους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς και επανήλθαν στις νίκες.Οι «πρωτευουσιάνοι» πέτυχαν δύο γκολ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου και «άρπαξαν» τρεις βαθμούς στο Σαν Χοσέ. Ο διεθνής Καναδός, Ντουέιν Ντε Ροζάριο ήταν αυτός που πέτυχε αμφότερα τα γκολ, με το πρώτο να καταγράφεται στο 57ο λεπτό και το δεύτερο στο 67ο. Το πρώτο, πάντως, ήταν περισσότερο εντυπωσιακό, αφού το σημείωσε εκτός περιοχής.Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα λόγω της
αποβολής του Άντι Ναχάρ στο 70ό λεπτό, οι Ντι Σι κράτησαν το συγκεκριμένο σκορ και προωθήθηκαν στους 26 βαθμούς. Από την πλευρά τους, οι «σεισμοί» έμειναν στους 24 βαθμούς μένοντας για ένα ακόμα ματς μακριά από τις νίκες.Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς: Μπους, Κοράλες, Βαρντ, Ατακόρα, Κόνβεϊ, Κρόνιν, Πέτερσον, Στέφενσον (66’ Λουζουνάρις), Βοντολόφσκι, Γκόρντον (73’ Αμπαϊπιτάκβονγκ), Σίλι (58’ Γκίρτσεν).Ντι Σι Γιουνάιντεντ: Χαμίντ, Μακντόναλντ, Βούλαρντ, Γιάκοβιτς, Κίτσεν, Ναχάρ, Κινγκ, Σιμς, Ντε Ροζάριο (84’ Μπάρκλεϊζ), Μπρετσνάιντερ (74’ Σνάιντερ), Πόντιους (89’ Ουάιτ).