'Εχασε την πρόκριση στον τελικό η Εθνική νέων

22:25 3/9/2011 - Πηγή: OnSports
Το χάλκινο μετάλλιο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος θα διεκδικήσουν οι νέοι, μετά την ήττα τους από τη Σερβία με 6-5 στην παράταση.Στην παράταση έχασε η Εθνική νέων την ευκαιρία να διεκδικήσει το χρυσό μετάλλιο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος, που ολοκληρώνεται την Κυριακή (4/9) στο Βόλο.Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ηττήθηκε με 6-5, με την κανονική διάρκεια του αγώνα να λήγει 5-5 και πλέον αύριο θα παίξει στο μικρό τελικό (18:30, ΕΤ1) απέναντι την Αυστραλία με έπαθλο το χάλκινο μετάλλιο.Η ελληνική ομάδα θα μπορούσε να πάρει τη νίκη στην εκπνοή του αγώνα, όταν ο Βλαχόπουλος έκλεψε τη
μπάλα, αλλά αυτή κατέληξε στο δοκάρι από σουτ του Γεννηδουνιά.Το γκολ της πρόκρισης για τους Σέρβους σημείωσε ο Μίλισιτς στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης. Το χρυσό μετάλλιο της διοργάνωσης θα διεκδικήσουν Σερβία και Ισπανία.Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-0, 1-1, 2-1, παράταση 0-1, 0-0.ΕΛΛΑΔΑ: Βλαχόπουλος 2, Ποντικέας 2, Σολανάκης 1ΣΕΡΒΙΑ: Ούμποβιτς 3, Μάντιτς 1, Σάποντιτς 1, Μίλισιτς 1