Δόξα Χέρσου-Εθνικός Σοχού 4-0

22:46 8/1/2012 - Πηγή: OnSports

Εντυπωσιακό ξεκίνημα έκανε η Δόξα Χέρσου το 2012, καθώς επιβλήθηκε 4-0 του Εθνικού Σοχού.

Οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να αιφνιδιάσουν και έχασαν ευκαιρία στο 9’ με τον Πεχλιβάνη να αστοχεί μόνος του απέναντι από τερματοφύλακα. Όμως η μπάλα τιμωρεί και στην αντεπίθεση, ο Ορφανίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 14’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Κουτσάγια. Στο 39’ η Δόξα σημείωσε το 2-0, με τον Κουτσάγια να πλασάρει εύστοχα.

Δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 57’ ο Παναγιωτόπουλος έκανε το 3-0. Στο επόμενο λεπτό ο ίδιος παίκτης έκανε το 4-0, που ήταν και

το τελικό σκορ.

ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ: Ζάϊκος, Λογγινίδης, Καλόνικος (70’ Παπάκης), Φερεσίδης, Ούλιος, Βασιλειάδης, Κουτσάγιας, Παναγιωτίδης, Παναγιωτόπουλος (Κωνσταντινίδης Ε.), Γεωργιάδης, Ορφανίδης (80’ Αϊβαζίδης).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ: Καλογεράκης, Λαγγίζος (53’ Ντουρτζιάρης), Κουρούπης (60’ Τσιτηρίδης), Βουσβούρης, Τσιτσιπλάμης (70’ Κοτσακινός), Κοσμίδης, Σταμπουλής, Πεχλιβάνης, Κολόκας, Βαχανελίδης, Μαρίκος.