Δώνης: «Ο Ατρόμητος είχε τον απόλυτο έλεγχο»

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του Ατρομήτου, όχι όμως και από το τελικό αποτέλεσμα, εμφανίστηκε ο Γιώργος Δώνης μετά την ήττα από την ΑΕΚ, τονίζοντας πως οι Περιστεριώτες είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, ενώ δεν παρέλειψε να δώσει το έναυσμα για… ρεβάνς.

Θεωρώ ότι ήμασταν με διαφορά η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο για 70 λεπτά. Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο έπρεπε να ήταν 3-0. Στο δεύτερο πληρώσαμε την αδράνεια, όμως καταφέραμε και ξαναμπήκαμε στον αγώνα», τόνισε αρχικά ο τεχνικός του Ατρομήτου στην κάμερα της «Nova» μετά τη λήξη της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ, για να συμπληρώσει:

«Η γενική παρουσία μας ήταν καλή, όπως και η προσπάθεια. Είμαι ευχαριστημένος, αλλά όχι από το αποτέλεσμα. Τώρα πάμε για τη νίκη με την ΑΕΚ στο Περιστέρι, ώστε να ξαναμπούμε στο παιχνίδι της πρώτης θέσης».