«Χρυσή» αλλαγή ο Μπρούιν

Οι Χιούστον Ντάιναμο πήραν τρεις πολύτιμους βαθμούς κερδίζοντας με 2-1 τους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, αν και έμειναν αρχικά πίσω στο σκορ.Συγκεκριμένα, ο Κάρι Στέφενσον άνοιξε το σκορ στο 40ό λεπτό για τους φιλοξενούμενους με κοντινό σκορ. Με πέναλτι, μόλις στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης, ο Μπραντ Ντέιβις διαμόρφωσε το 1-1 και ανέβασε την ψυχολογία των Ντάιναμο.Πάντως, παρά το ευνοϊκό χρόνο της ισοφάρισης, απαιτήθηκε η αλλαγή του Ουιλ Μπρούιν στο 68ο λεπτό. Μόλις έξι λεπτά αργότερα πέτυχε το νικητήριο γκολ, αφού βρέθηκε
σε πλεονεκτική θέση εντός της αντίπαλης περιοχής.Πλέον, η ομάδα του Χιούστον έχει 39 βαθμούς σε τριάντα παιχνίδια, οπότε συνεχίζει την διεκδίκηση μίας θέσης στα play off. Από την άλλη, οι «σεισμοί» έμειναν στους 29 πόντους και εκτός προνομιούχων θέσεων.Χιούστον Ντάιναμο: Χολ, Μπόσγουελ, Χαϊνόλτ, Κάμερον, Καμάργκο, Μοφάτ, Ας, Κλαρκ (68’ Κρουζ), Ντέιβις, Καρ (73’ Μπρούιν), Κόστλι (68’ Ουίβερ).Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς: Μπους, Ατακόρα, Μπέρλινγκ, Κοράλες, Μπεϊτασούρ, Μπάκα, Κρόνιν (83’ Γκρίφιν), Ντόκινς (83΄Λουζουνάρης), Στέφενσον, Τζέρτσεν (63’ Πέτερσον), Βοντολόφσκι.