Χατ τρικ ο Νιάσι

Ο Σάνα Νιάσι οδήγησε τους Κολοράντο Ράπιντς σε ένα θριαμβευτικό 4-1 σε βάρος των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς.Ο 22χρονος άσος από την Γκάμπια άνοιξε το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με κοντινό σουτ. Στο 26ο λεπτό ο ίδιος παίκτης σημάδεψε το δοκάρι, αλλά στην επαναφορά ο Ουελς Τόμπσον διαμόρφωσε το 2-0. Μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο Νιάσι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.Το χατ τρικ του νεαρού ολοκληρώθηκε στο 61ο λεπτό, ενώ ο Τιερί Ανρί
σημείωσε το γκολ της τιμής στο 67’. Ο Νιάσι αντικαταστάθηκε στο 86ο λεπτό, για να δεχθεί την αποθέωση. Άλλωστε η ομάδα του είχε ήδη εξασφαλίσει τους τρεις βαθμούς. Με αυτούς ανέβηκαν στους τριάντα. Από την πλευρά τους, οι Ρεντ Μπουλς συνέχισαν τις αρνητικές εμφανίσεις παραμένοντας στους 29.Κολοράντο Ράπιντς: Πίκενς, Μόουρ, Βάιν, Μαρσάλ, Κιμούρα, Μαστροένι (69’ Τζόζεφ), Μούλαν, Λαρέντοβιτς, Τόμπσον, Νιάσι (85’ Νιάσι), Κάμινγκς (73’ Φόλαν).Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς: Ροστ, Μίλερ, Μέντες, Ριμ, Λιντπέρ, Μακάρτι (71’ Αλμπράιτ), Μπαλουσί, Ρίτσαρντς, Σολί, Ανρί, Αγκουντέλο.