Μπαλοτέλι: Why always... him?

Ο Μάριο Μπαλοτέλι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη μεγάλη νίκη στην Σίτι με 3-2, επί της πολύ καλής Τότεναμ.

Η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι είχε το απόλυτο μέσα στην έδρα της, με 10 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, και αυτό φαίνοταν πως θα γίνει και σήμερα μέχρι το 59'. Ο Λέσκοτ στο 56' και ο Νασρί στο 59' είχαν διαμορφώσει το 2-0 στο «City of Manchester».

Την τελευταία τους κουβέντα δεν είχαν πει ακόμα τα «σπιρούνια», αφού αρχικά ο Ντεφό μείωσε στο 60'! Πέντε λεπτά αργότερα, ο Γκάρεθ Μπέιλ, με εξαιρετικό σουτ, ισοφάρισε σε 2-2, κάνοντας την ανατροπή που κανείς δεν περίμενε.

Ο Μπαλοτέλι όμως, στο 95'(!) έδωσε το «χρυσό» τρίποντο στην ομάδα του, δείχνοντας πως έχουν πλέον οι «πολίτες» τη... στόφα του πρωταθλητή!