Άρης-Αστέρας Τρίπολης 3-1 (Κ20)

17:21 7/4/2012 - Πηγή: OnSports

Νίκη στο φινάλε πήρε η ομάδα Νέων του Άρη, καθώς επικράτησε 3-1 του Αστέρα Τρίπολης στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Οι «κίτρινοι» πήραν το προβάδισμα στο 12’με τον Κουρέλλα για το1-0, αλλά οι Αρκάδες απάντησαν στο 17’ τον Γκρόσιο ύστερα από φάουλ του Βαλκάνου να κάνει με κεφαλιά το 1-1. Οι παίκτες του Πασσιαλή έχασαν μοναδική ευκαιρία να πάρουν ξανά το προβάδισμα στο σκορ, αλλά στο 38’ ο Γιώρης αστόχησε σε πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν καλύτερος, αλλά οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν στο τελευταίο εικοσάλεπτο. Στο 85’ ο Ρένια έκανε το 2-1 για τον Άρη, ενώ στο 88’ ο Μπαγκής με κοντινό

πλασέ έκανε το 3-1.

Δεν έλειψε η ένταση στο τέλος, με τον τερματοφύλακα των Αρκάδων Γεωργακόπουλο να χτυπά τον Παλιάτσιο και να αποβάλλεται στις καθυστερήσεις.

ΑΡΗΣ: Διούδης, Περήφανος, Μπαγκής, Τουλκερίδης, Γιαννίτσης, Αντωνιάδης, Σουνάς (71’ Ρένια), Γιώρης (46’ Γιαννακιτσίδης) Μαρμαράς (46’ Παλιάτσιος), Κουρέλλας, Καραγιάννης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γεωργακόπουλος, Σβίγγος (61’ Λούβρης), Λυμπέρης, Τσουμάγκας, Ταμάλης, Βαλκάνος, Γκαϊδατζής, Αναστασόπουλος, Γιώτσας, Γκρόσιος (52’ Κατσαρός), Ντινιωτάκης.