Απόλυτη κυριαρχία των Σαρκς

Οι Σαν Χοσέ Σαρκς επιβλήθηκαν με 3-1 των Μινεσότα Ουάιλντ, αν και θα μπορούσαν να κερδίσουν με μεγαλύτερη διαφορά.

Οι «καρχαρίες» πραγματοποίησαν μία από τις καλύτερους τους φετινές εμφανίσεις, αν όχι την καλύτερη, και βρέθηκαν απειλητικά μπροστά στην αντίπαλη εστία αρκετές φορές. Ωστόσο, το σκορ άνοιξε στην δεύτερη περίοδο με τον Patrick Marleau. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 2-0, ενώ ο Torry Mitchell «έγραψε» το 3-0 λίγο πριν το τέλος του δεύτερου εικοσαλέπτου.

Οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την εικόνα τους στην τρίτη περίοδο και μείωσαν με τον Kyle Brodziak. Ωστόσο

αυτό το γκολ δεν ήταν αρκετό για τους «τρελούς», οι οποίοι έμειναν στους 19 βαθμούς. Τόσους συμπλήρωσαν πλέον οι Σαρκς και οι δύο ομάδες βρίσκονται στις υψηλές θέσεις της δυτικής περιφέρειας του NHL.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.