Απίθανη ανατροπή για τους Μπλους

06:21 6/1/2012 - Πηγή: OnSports

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-1 στην τρίτη περίοδο, οι Σέιντ Λούις Μπλους επιβλήθηκαν των Έντμοντον Όιλερς με 4-3 και συμπλήρωσαν 51 βαθμούς!

Αρχικά, στην πρώτη περίοδο, ο Chris Stewart άνοιξε το σκορ. Στην δεύτερη, ο καναδικός σύλλογος αντέδρασε με γκολ των Taylor Hall (power play), Ben Eager και Jordan Eberle (power play) και προηγήθηκαν

με 3-1. Τότε, όμως, άρχισε η απόλυτη αντεπίθεση.

Μόλις στο 20ό δευτερόλεπτο της τρίτης περιόδου, ο Alex Pietrangelo μείωσε σε 3-2 σε power play. Ακολούθησε το 3-3 από τον David Backes, πάλι σε power play, ενώ στο 8:59 ο Matt D' Agostini ολοκλήρωσε την ανατροπή με το νικητήριο γκολ. Μάλιστα, ο Carlo Colaiacovo συμπλήρωσε τρεις ασίστ στα τρία παραπάνω τέρματα!

Έτσι, οι «μπλε» έφθασαν στους 51 βαθμούς, αλλά παραμένουν στην πέμπτη θέση της δυτικής περιφέρειας του NHL. Από την άλλη, οι Όιλερς έχασαν ένα σίγουρο ματς και έμειναν στους 35, αρκετά μακριά από την προνομιούχα οκτάδα του ίδιου γεωγραφικού γκρουπ.