Ανατροπή για τους Άβαλανς

Ισοφάρισαν 3:17 πριν την λήξη και κέρδισαν οι Κολοράντο Άβαλανς τους Φλόριντα Πάνθερς με 4-3 στην παράταση.

Συγκεκριμένα, ο Paul Stastny διαμόρφωσε το 3-3 προς το τέλος της κανονικής διάρκειας και ο Ryan O' Reilly ολοκλήρωσε την ανατροπή στην παράταση. Μάλιστα, ο Peter Mueller είχε μειώσει σε 3-2 στο 3:36 της τρίτης περιόδου, ενώ ο Tomas Kopecky είχε διαμορφώσει το 3-1 υπέρ των «πανθήρων» είκοσι

δεύτερα ύστερα από την έναρξη του συγκεκριμένου εικοσαλέπτου.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με 1-0 και 2-1 στα τελευταία λεπτά της πρώτης και της δεύτερης περιόδου, αντίστοιχα. Ωστόσο, τα γκολ των Marcel Goc και Stephen Weiss, αντίστοιχα, επέφεραν μόλις έναν βαθμό, με τον οποίο συμπλήρωσαν 52 υποχωρώντας στην όγδοη θέση της ανατολικής περιφέρειας του NHL και παραχωρώντας την πρώτη θέση της Southeast στους Ουάσινγκτον Κάπιτολς.

Το άλλο τέρμα των Άβαλανς, με το οποίο το σκορ έγινε 1-1, σημειώθηκε από τον Peter Mueller. Πλέον ο σύλλογος του Ντένβερ έχει 52 βαθμούς και διατηρεί την όγδοη θέση της Δύσης.