Euro 2012: Εντυπωσίασε η Ουκρανία! (photos+video)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις φιλικές της υποχρεώσεις για το Euro 2012 η Ουκρανία που επικράτησε 4-0 της Εσθονίας.

Αισιόδοξα μηνύματα άφησε η πρώτη εμφάνιση της Ουκρανίας ενόψει του Euro 2012. Η ομάδα του Όλεγκ Μπλαχίν εντυπωσίασε καθώς διέλυσε 4-0 την Εσθονία δείχνοντας μία πάρα πολύ καλή εικόνα.

Από

το πρώτο λεπτό μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης είχε τον απόλυτο έλεγχο. Μόλις στο 9’ ο Γιαρμολένκο άνοιξε το σκορ για τους διοργανωτές του Euro 2012. Στο 34’ ο Γκούσεφ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0, για να έρθει ο Βορονίν στο 41’ να κάνει το 3-0 και να κλείσει το εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι Ουκρανοί μπήκαν με την ίδια όρεξη και ο Μιλέφσκι στο 50’ έχοντας μπει στο ημίχρονο εντός αγωνιστικού χώρου, διαμόρφωσε το τελικό 4-0 που άφησε χαμόγελα στους γηπεδούχους για την εμφάνισή τους.

ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Πιατόφ, Χούσιεφ (63’ Μπούτκο), Μίχαλικ (45’ Μιλέφσκι), Χατσερίντι, Σέλιν, Ναζαρένκο (54’ Σελέζνιοφ), Τίμοστσιουκ, Βορονίν (45’ Αλίεφ), Γιαρμολένκο (45’ Ρακίτσκι), Κονοπλιάνκα, Ντέβιτς (45’ Σεφτσένκο).
ΕΣΘΟΝΙΑ: Ακσάλου, Σίσοφ (61’ Παλάτου), Στεπάνοφ, Κλαβάν, Κρούγκλοφ, Ντμίτριεφ (46’ Κινκ), Βουνκ, Καμς (46’ Βασίλεφς), Σάαγκ, Κόνσα (46’ Λιντπέρε), Ταμ (46’ Όπερ)