Μάμα μία Γιούβε…

Δεν θα περίμενε και πολύ κόσμος να πάρει από το χεράκι τη Γιουβέντους ο Πολ Πογκμπά. Κι όμως, με τη… δύναμη της μοϊκάνας, ο Γάλλος επιθετικός πέτυχε δύο πανέμορφα γκολ, οι συμπαίκτες του πέτυχαν ακόμα δύο και οι «μπιανκονέρι» ξέφυγαν κι άλλο από τη δεύτερη Λάτσιο.

Το χορό των γκολ άνοιξε στο 41’ ο Πογκμπά με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να καταλήγει στο «Γ» της εστίας της Ουντινέζε. Ο ίδιος στο 66’ διπλασίασε τόσο τα δικά του γκολ,

όσο και της ομάδας του, με εξίσου πολύ ωραίο σουτ στη γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Έξι λεπτά αργότερα ανέλαβε δράση ο Βούτσινιτς, που έκανε το ματς… over, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μάτρι δέκα λεπτά πριν το τέλος, με τη Γιουβέντους να αποσπάται 5 βαθμούς από τη Λάτσιο, που «στραβοπάτησε» μέσα στην ημέρα απέναντι στη Παλέρμο.

Πηγή: sport-fm.gr